O Oleśnicy

„Oleśnica – Miasto wież i róż”

Oleśnica to jedno z najstarszych i najbardziej urokliwych miast Dolnego Śląska. Na jego niepowtarzalny klimat składają się liczne zabytki, piękna panorama i bogata historia. To jeden z najpopularniejszych kierunków migracji mieszkaniowej Wrocławian, wyróżniający się dużą ilością terenów wypoczynkowych. Miasto oferuje ciszę i spokój, a tym którzy aktywnie lubią spędzać czas, wiele atrakcji. Obecnie zameldowanych w Oleśnicy jest 37 191 mieszkańców, jednak faktycznie na stałe przebywających w Oleśnicy jest znacznie więcej osób.

Oleśnica położona jest zaledwie 20 kilometrów od Stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Położenie Oleśnicy zapewnia dogodną komunikację zarówno z centrum Wrocławia, jak i z pobliskimi centrami handlowymi „Centrum Handlowym Korona” oraz „Selgros”. Znajdujące się w pobliżu obwodnice – Autostradowa Obwodnica Wrocławia oraz Wschodnia Obwodnica Wrocławia umożliwiają bardzo szybki dojazd do Centrum Wrocławia. Oleśnica charakteryzuje się również rozwijającą się infrastrukturą autobusową oraz kolejową. Autobusy linii 504, 554 umożliwiają szybkie dotarcie do Centrum Stolicy Dolnego Śląska. Na terenie Oleśnicy dostępne są autobusy podmiejskie.

Oleśnica pozwala uciec od wielkomiejskiego zgiełku Wrocławia, a jednocześnie zapewnia łatwy dostęp do wszelkich jego atrakcji.

Miasto posiada pełną infrastrukturę: szerokie zaplecze sklepowe, usługowe, rozrywkowe, gastronomiczne. Dostępne są tu również żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły średnie, szkoły zawodowe oraz szkoły policealne. Okolica oferuje sporo terenów zielonych, miejsc spacerowych oraz do rowerowych wycieczek. Znajdziemy tu także placówki rekreacyjne, takie jak: liczne kawiarnie, restauracje, puby, gdzie organizowane są różnego typu imprezy kulturalne, sportowe, muzyczne dla dorosłych oraz dzieci.

Oleśnica jest miastem nieustanie rozwijającym się, pojawia się tutaj coraz więcej inwestorów oraz miejsc pracy.